♥Rainie♥ 楊丞琳

2. srpna 2010 v 16:48 | Ariel |  Tw


Celé jméno- Rainie Yang
Jména -  Rainie Yang, Lily Yang, Ah Lin , Lin Lin , Xiao Cheng Lin , Cheng Lin , Yeung Sing Lam
Narozena- 14. Června.1978 Čína/Taiwan
Rodina - Starší sestra
Výška-162 cm
Váha- 42 Kg
Krevní Skupina - A

Rainie Yang je Taiwanská herečka, zpěvačka a moderátorka.
Do zábavního průmyslu vstoupila, již ve 14ti letech kdy hrála v různých menších reklamách.
Později, když jí bylo 16náct let se učastinla konkurzu do nové divčí kapely in love společnosti BMG.
Konkurz vyhrála a právě díky tomu dostává své jméno rainie, aby zapadla do konstrukce kapely, kdy každá členka má jméno podle určitého typu počasí takže krom Rainie v kapele najdeme Cloudie Ling, Sunnie Huang a Windie Chang.
Rainie se stěhuje na Taiwan bydlet se svými kolegyněmi z kapely pod jednou střechou.
Kapele se bohužel i přes velkou snahu nedařilo dosáhnout většího uspěchu a tak se po dvou albech v roce 2002 rozpadá.
Windie a Sunny se vrátily ke svým studium a Cloudie se rozhodla stát letuškou.
Rainie se tedy rozhodla dál se show byznysem protloukat sama a našla v sobě nový talent a stala se součástí moderátorské týmu zabavnýho pořadu Guess, guess, guess.
Mezitím, co moderovala dostávala i menší role v tv doramách jako Meteor Garden, Meteor rain, Tommorow a dalších a čekala na svojí velkou šanci, která přišla v roce 2005 z hlavní rolí v Tv doramě Devil beside you kde si zahrála po boku Mike He.
Devil beside you se stal obrovským hitem a definitivně udělal s rainie hvězdu.
k doramě Rainie nahrála i dvě písně Ai Mei a Li Xiang Qing Rei, které se stali hitem a krom na soundtracku k doramě se objevily i na prvním solovém album Rainie My Intuition.
My Intuition slavilo obrovský uspěch a tak není divu, že již o rok později rainie vydavá své další album Meeting love, kterému se taktéž dařilo velice dobře.
8. Ledna 2007 kvůli svému přeplněnému programu Rainie natáčí svůj poslední díl pořadu Guess, guess, guess a nadále se hodlá věnovat spíše své herecké a pěvecké karieře.
Aby vzbudila pocit více seriozní herečky v roce 2007 přijímá roli v lesbicko-tematickém filmu Spider Lillies po boku Isabelly leong (Hong Kongská herečka a zpěvačka) 
Ale již ten samý rok se vrací ke svým rolím mladých dívek v tv doramě why, Why love kde opět hraje boku Mike He.
K Why, why love Rainie opět nahrála dvě písně Que Yang a Wan Mei Bi Li, které se objevily jak na soundtracku tak na, v pořadí již třetím Rainině albu  My Other self (Anywhere door).
23. Dubna 2008 během natáčení tv doramatu Miss no good po boku Wilbera Pana,  Rainie upadne na schodech a musí být převezena do Mackay Memorial Hospital (Soukromá křesťanská nemocnice na Taiwanu) kde jí diagnostykují poranění pateře.
Není to však nic až tak vážného po návratu z nemocnice producentka doramy Angie Chai bere Rainie k čínskému teraputovi na speciální masáže a doramu v klidu dokončila.
Miss No Good slavila velký úspěch a jak už je u Rainie zvykem vydala k němu dvě písně Tai Fan Nao a Dai Wo Zou, které se objevily jak na soundtracku tak na Rainině 4tém albu Not Yet a woman.
Další hlavní roli v tv doramě přijíma, již v roce 2009 a to na hlavní roli doramy ToGetHer od tv stanie GTV kde se po jejím boku objevil Jiro Wang.
V roce 2009 stačila ještě dotočit film The Child's Eye in 3D v Thajsku a další tv dorama Hi my Sweetheart kde s ní hraje  Show Lo.
Po skončení promo akcí k Hi My Sweetheart vydáva Rainie své další album Rainie & love.... ?Díky velkému uspěchu její doramy Devil beside you i mimo Taiwan a Čínu se Rainie rozhodla přezpívat svou hitovku, která patřila k  Devil beside you Ai mei do Japonštiny.
23. dubna 2010 Rainie vydala jakýsi soubor všech svých alb nazvaný Whimsical World Collection, který obsahoval 3 nové písně, 35 starých písniček a 15 music videí a hned den poté měla svůj první velký kocert v Taipei Arena.
Lístky byli vyprodané a nejen fanoušci byli spokojený někteří kolegové z branže jako jsou Wilber Pan, Wu Chun, Mike He, Jiro Wang, Ariel Lin a Jerry Yan se o Rainině se nechali slyšet, že koncert se velice povedl.
Na rok 2011 si rainie planuje další koncerty i mimo taipei.

Zajímavosti

V roce 2003 si Rainie během vysílaní jednoho ze svých pořadů si Rainie spletla počet let druhé Japonsko-Čínské války a místo 8mi řekla jedenáct, když se to později dozvěděla reagovala tak, že prohlásila " Jenom jedenáct", což vyvolalo velký konflikt, což vedlo až k bojkotováný vysílacího času doramy devil beside you, která musela být přesunuta na jinou hodinu.
V Dubnu 2007 rainie sepsala veřejnou omluvu s prohlášením, že do zabavního prumyslu vstoupila, když byla ještě velice mladá a moc její chyba mrzí, ale bude se během volného času snažit vše , co z historie zameškala, aby mohla příště svojí práci odvést lépe.
Umí mluvit Mandarínsky, Taiwansky, japonsky, Anglicky a Kantonsky.
Když má volno ráda si čte, nebo si píše deníky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikola2270 nikola2270 | Web | 2. srpna 2010 v 17:05 | Reagovat

moc pěkný design =))
a děkuju =)) škoda že takový neumím :D

2 MarryT MarryT | Web | 2. srpna 2010 v 20:50 | Reagovat

Rainie je taky jedna z mých oblíbených hereček ;-p Líbila se mi i v Hi, my sweatheart - prostě tam byla po boku Show Lo, co v mým případě dodávat, vid? ;-DD Ale sama jako herečka mě uchvátila v Miss no good - prostě praštěná holka :-D  :-D Po boku Mike He se mi líbila i v Why Why Love, což jsem shlédla hned po Devil beside you :-D

Což se týče hudby stáhla jsem si hned ty dvě zminované písničky od doram O_O  :-D  8-) Jak jen bych je mohla vynechat :-D  :-D  :-D

Uvažuju o tom, že takové malé přeřeknutí u ní způsobilo hodně problémů, chudák ??? To by se v Čechách nestalo, aby kvůli tomu posouvali čas seriálu, který má sledovanost 8-) U nás nejspší platí špatná reklama, taky reklama. :-D  Ale co, kdo tady zná pořádně dějiny a splést se může každý, nechápu proč z toho udělali takovou... takovou... jak to jen říct... takovou pohromu!

Tak a když už znám název jejího alba, tak si ho jdu stáhnout Whimsical World Collection.

PS: Já ani nevěděla, že byla nějaká japonsko-čínská válka... páni to by mě měli mít za lidumila, ne? Když  jim ty roky válčení, mučení, vraždění a tak nepřidávám, ale ubírám 8-) Hej, a nebojkotuj můj blog jen proto, že neznám dějiny :-D Prosím! :-x  8-)

Páni, během komentování si stajuhu Whimsical World Collection z megauploadu, jen doufám, že stáhnu co chci :-D I když většinou jo 8-) Prostě štístko 8-)

PSS: Dneska jsem vážně nějaká tichá, klidná a vůbec ne upsaná a upovídaná O_O  O_O  O_O  :-D  :-D  :-D snad jsi čtení komentu přežila ve zdraví :-|

3 Maki-chan Maki-chan | Web | 22. září 2010 v 17:11 | Reagovat

Rainie je ta téměř nejdokonalejší a nejcutéznější bytost co znám *u* ^^ a má krásný hlas a tu pihu na tváři xP

anyway, hlasovala bys tu? pro koholi... xD žádný sonb apod. čistě jen co se ti líbí ^^
http://my-special-diary.blog.cz/1009/asia-factor-vote-for-your-favorite-1

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama